Суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів!

Дата: 07.07.2021 14:11

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2021 року № 517  «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107» передбачена спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення.

Дотація за приріст поголів’я корів – надається суб’єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів'ям корів станом на 1 січня поточного року в розмірі 30 000  гривень за одну голову.

Для отримання дотації потрібно подати  до Департаменту розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької обласної державної адміністрації (м.Хмельницький, вул.Свободи, 70) до 1 вересня поточного року такі документи:

• Заявку (форма додається);
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна)) станом на 1 січня;
  • копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг (місячна)) за січень-червень поточного року;
  • виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин про загальну кількість наявних ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, у тому числі корів, що народжені у господарстві суб’єкта господарювання, який є юридичною особою і власником корів, станом на 1 січня та 1 липня поточного року.

А також додати інформацію про всіх пов’язаних осіб, які протягом 2021 року є отримувачами державної підтримки за бюджетною програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” за напрямом державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції та письмове зобов’язання (форми додаються).

Звертаємо увагу: дотація за приріст корів суб’єктам господарювання, які є юридичними особами та власниками корів, нараховується на різницю між кількістю наявних  станом на 1 липня поточного року корів та кількістю, що утримувалась станом на 1 січня корів, факт народження яких у господарстві власника підтверджено витягом з Єдиного державного реєстру тварин, за умови не зменшення загальної кількості основного стада.

У разі зменшення поголів’я прирощених власного відтворення корів на які було отримано дотацію за приріст корів станом на 1 січня двох наступних років одержані бюджетні кошти повертаються суб’єктом господарювання, який є юридичною особою та власником корів, до державного бюджету в повному обсязі в установленому законодавством порядку.

У разі вибуття із стада станом на 1 січня двох наступних років окремих прирощених корів, на які було отримано дотацію за приріст корів, з причин, обумовлених набутими карантинними інфекційними хворобами або набутими з вини власника незаразними хворобами, бюджетні кошти, що були виплачені як дотація за приріст корів, повертаються суб’єктом господарювання, який є юридичною особою та власником корів, до державного бюджету.

* Суб’єкти господарювання подають щороку до 15 січня протягом двох років після одержання бюджетних коштів структурним підрозділам інформацію про наявне поголів’я корів станом на 1 січня поточного року, зокрема прирощеного поголів’я корів власного відтворення на яке було отримано дотацію за приріст корів.

Інформація для фермерських господарств! Фермерські господарства мають право на вибір отримати або дотацію за приріст корів або спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів усіх напрямів продуктивності за рахунок коштів бюджетної програми (2801580) «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Ті фермерські господарства, які подадуть заявку для отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності на умовах Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (Постанова КМУ від 07.02.2018 № 106), не можуть претендувати на отримання дотації за приріст корів на умовах цього Порядку.

ЗАЯВКА для отримання дотації за приріст корів

ПИСЬМОВЕ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ