Центр надання адміністративних послуг інформує: житлову субсидію мають отримувати ті, хто її дійсно потребує

Дата: 13.07.2021 10:42

Центр надання адміністративних послуг надає роз’яснення Міністерства соціальної політики щодо змін умов та порядку призначення житлових субсидій.

З метою забезпечення ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, переглянуто критерії адресного підходу до надання житлових субсидій, уточнено вимоги щодо матеріального та майнового стану, який враховується під час призначення житлових субсидій  (наявність банківських депозитів, здійснення дорого вартісних покупок, операцій з купівлі іноземної валюти, банківських металів тощо). Спрощено процедуру призначення житлових субсидій  та скорочено терміни з 30 до 10 днів.

З урахуванням змін до житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства  або член сім’ї особи зі складу домогосподарства:

1) має у власності більш ніж 1 житлове приміщення (квартира, будинок), крім житла, яке розташоване в сільській місцевості або житла, не придатного для проживання, що підтверджено  актом обстеження технічного стану житлового приміщення (квартири, будинку) та житла, яке належить йому на правах спільної сумісної або часткової власності;

2) на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти в сумі, що перевищують 100,0 тис. грн.;

3) має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, року випуску якого минуло менше ніж 5 років(крім мопеда і причепа), та/ або більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років( крім мопеда і причепа)

4) протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив операцію на суму, яка перевищила 50.0 тис. грн., а саме:

- купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку, оплату (одноразову) будь-яких робіт або послуг ( крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла);

- платіж (платежі) згідно з правочинами, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та / або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування)

- внески до статутного (складеного)  капіталу, товариства, підприємства, організації;

- благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);

- надання поворотної/ безповоротної фінансової допомоги, позики;

- купівля безготівкової та /або готівкової іноземної валюти , а також банківських металів.

Призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували її в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія :

- надавалась у грошовій безготівковій формі;

- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень (будинків); індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію; внутрішньо переміщені особи);

- була призначена без урахування окремих осіб із числа зареєстрованих у житловому приміщенні ( будинку), які не проживають за місцем реєстрації.