Волочиською окружною прокуратурою вживаються заходи щодо приведення договорів оренди земельних ділянок у відповідність до вимог чинного законодавства

Дата: 30.08.2021 14:37

Одним із пріоритетних напрямків роботи органів прокуратури залишається представництво інтересів держави в суді.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 №489 затверджено новий Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Зазначений порядок застосовується з 01.01.2017.

У зв’язку із прийняттям вказаного порядку суттєво змінено коефіцієнти, що застосовуються для обрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Встановлено, що згідно умов укладених договорів оренди двох земельних ділянок комунальної власності розмір орендної плати за їх використання упродовж останніх років складав близько 10 тис. грн.

Попри те, що вартість цих земельних ділянок на сьогодні зросла майже до 4,8 млн. грн., орендна плата за їх використання залишалась незмінною.

У зв’язку з цим орендарям запропоновано внести зміни до вказаних договорів та привести розмір плати за користування землею у відповідність до вимог законодавства, однак орендарями пропозиції органу місцевого самоврядування проігноровано.

Реагуючи на невідповідність договорів оренди вимогам законодавства,  окружною прокуратурою до суду пред’явлено 2 позовні заяви в інтересах територіальної громади щодо внесення змін до договорів оренди земельних ділянок.

У випадку задоволення судом позовних вимог прокуратури, річний розмір орендної плати за використання зазначених земельних ділянок буде збільшено до 190 тис. грн.

Виконувач обов’язків заступника керівника

Волочиської окружної прокуратури                                        В.Прокопчук