77 річниця визволення України від фашистських загарбників
Відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу жертовності Українського народу у Другій світовій війні, в Україні щорічно 28 жовтня відзначається цей день.
За історичними даними, у ході воєнних дій на території України під час Другої світової війни загинуло близько трьох мільйонів радянських солдатів і офіцерів і майже 1,4 млн. військовополонених. На окупованій території України загинули близько 3,9 млн. осіб. Понад 2 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.
У ході визвольних операцій 1944 р. на Україні загинуло понад 3,5 млн. Воїнів!
Тисячі вихідців з нашої територіальної громади мужньо боролися на фронтах. У Городку, Радковиці, Кузьмині діяли підпільні організації. Дорогою ціною заплатили наші жителі за свободу. Близько 7 тисяч мешканців було вивезено на примусові роботи до Німеччини, понад 8 тисяч чоловік загинуло на фронтах.
Сьогодні, з нагоди визволення України від фашистських загарбників, керівництво міської ради, ветеранської організації, Городоцького відділу поліцейської діяльності, 39 державної пожежно-рятувальної частини 4 державного пожежно-рятувального загону, представники громадської організації політичної партії “За конкретні справи” та інших установ вшанували героїчний подвиг українців під час Другої світової війни, відбулося покладання квітів до меморіального комплексу: Братська могила воїнів.
Дякуємо всім ветеранам, що поклали свої життя за визволення України від фашистських загарбників, тим хто відбудовував країну після війни. Пам'ятаймо ціну, яку заплатили наші батьки, діди, прадіди.