Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

УВАГА! СТОП НАСИЛЬСТВУ!

Дата: 23.11.2021 07:59
Кількість переглядів: 432

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» в рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства».

Цьогорічна Акція проводитиметься під патронатом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, яка пропонує задля підвищення обізнаності українців з питань протидії домашньому насильству та з метою формування нетерпимого ставлення громадян до будь-яких форм насильства за ознакою статі активізувати партнерську взаємодію у цій сфері органів державної влади та місцевого самоврядування, державних закладів і громадських організацій та запрошує долучитися до цієї кампанії, а саме сприяти розміщенню інформаційних плакатів в адміністративних будівлях, центрах надання адміністративних послуг з метою актуалізації проблем подолання і попередження насильства серед громадян.

25 листопада увесь світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році (International Day for the Elimination of Violence against Women) - (Резолюція 54/134), але відзначатися він почав з 1981 року в пам'ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

З 1991 року у світі проходить міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», що закликає людство до припинення усіх форм насильства. Україна приєдналася до цієї кампанії у 2001 році. Основною метою акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок в Україні;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження домашнього насильства, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань попередження домашнього насильства, гендерного насильства та торгівлі людьми;

- підтримання представників соціальних закладів щодо популяризації соціального ефекту, результатів від звернення за допомогою при насильстві;

- сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати: 

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня - Міжнародний день волонтера;

6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»;

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня - Міжнародний день прав людини. 10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну Декларацію Прав Людини.

Ще позаминулого року Міністерство соціальної політики – національний координатор цієї Кампанії у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми „Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні”, яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочало нову хвилю кампанії „Розірви коло”. Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

В рамках інформаційної кампанії, у відеоролику „Розірви коло” демонструється, як із покоління в покоління герої передають один  одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми.

Інформаційна кампанія „Розірви коло” закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче - це не прояв симпатії; твоя "хата не скраю" - ти можеш допомогти.

Наша територіальна громада також долучилася до цієї Акції. Відділом соціального захисту населення виконавчого комітету Городоцької міської ради розроблено План заходів щодо проведення в Городоцькій територіальній громаді у 2021 році щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства».

Активну участь в акції прийматимуть відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Городоцької міської ради, служба у справах дітей виконавчого комітету Городоцької міської ради, комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Городоцької міської ради», відділ поліцейської діяльності №1 Хмельницького районного управління поліції ГУНП України в Хмельницькій області, Городоцьке бюро правової допомоги Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Городоцький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області, Городоцький телерадіопресцентр, загальноосвітні та позашкільні заклади громади, бібліотеки, художні школи, згідно планів проведення заходів у навчально-виховних закладах.

Закликаємо підтримати акцію громадян, громадські організації, державні органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження усіх форм насильства.

 

Олександр КАЗМІРЧУК,

головний спеціаліст

відділу соціального захисту населення

виконавчого комітету Городоцької міської ради

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь