ПРО ПЕРЕВАГИ ЗАДЕКЛАРОВАНОЇ ПРАЦІ РОЗПОВІЛИ ПРАЦІВНИКАМ ТА РОБОТОДАВЦЯМ В ГАЛУЗІ ТОРГІВЛІ

Дата: 06.12.2021 09:00

Робочою групою з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення на території Городоцької  міської ради продовжується проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи для працівників та роботодавців громади стосовно переваг легального працевлаштування. Зокрема, робочою групою здійснено моніторинг суб’єктів господарювання м.Городка.

Під час заходу посадовці звертають увагу на необхідність дотримання вимог законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин, оплати праці найманих працівників, забезпечення їх прав на здорові та безпечні умови праці, на відпочинок, на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Наголошено, що працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті.

Увагу роботодавців зосереджено на неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, виплаті заробітної плати в «конвертах».

Окремо акцентовано увагу на ризиках неофіційної зайнятості, зокрема на штрафних санкціях, які чекають на роботодавця у випадку виявлення порушень, та нагадали працівникам про соціальні гарантії, які гарантує задекларована праця.