ЦНАП інформує: електронні послуги з реєстрації та декларування місця проживання

Дата: 07.12.2021 11:01

Центр надання адміністративних послуг Городоцької міської ради інформує, що 1 грудня набрав чинності Закон України «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» (Закон № 1871-ІХ від 05.11.2021 року), який допоможе суттєво спростити процес декларування/ реєстрації місця проживання та зняття з задекларованого/ зареєстрованого місця проживання.

Законом запроваджується декларування місця проживання - повідомлення особою органу реєстрації адреси свого місця проживання в електронній формі за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

Також передбачено запровадження міжвідомчої електронної взаємодії. Це означає, що територіальні громади зможуть вести реєстри в електронному форматі.

Також реєстрація тепер не даватиме людині право власності на житло та не впливатиме на отримання послуг - оформлювати пенсію, документи чи отримувати медичну допомогу можна буде, не прив'язуючись до місця реєстрації.

Зняти особу із задекларованого або зареєстрованого місця проживання можна буде за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності.

Закон України «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» передбачає:

- декларування / реєстрація, зняття з задекларованого/ зареєстрованого місця проживання без внесення до паспорта громадянина України відповідного штампу або внесення інформації до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України у вигляді картки;

- відмову (без необхідності) від довідок про зареєстроване місце проживання;

- скасування необхідності звернення військовозобов'язаних до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для постановки / зняття з військового обліку у разі здійснення декларування та зняття з задекларованого місця проживання (онлайн);

- відомості про зареєстроване/ задеклароване/ місце проживання, а також про зняття з задекларованого/ зареєстрованого місця проживання будуть міститися як у відповідному реєстрі територіальної громади, так і у відомчій інформаційній системі ДМС України, а отже – зникне необхідність підтверджувати відповідну інформацію паперовою довідкою про реєстрацію місця проживання;

- власники житла зможуть зняти окремі категорії осіб (місце проживання яких було зареєстроване після 1 грудня 2021 року) з задекларованого місця проживання за заявою до органу реєстрації чи центру надання адміністративних послуг, а не як раніше – виключно за рішенням суду;

- власник житла може подати онлайн-заяву на декларування місця проживання особи, при цьому не витрачати час на відвідування органу реєстрації чи ЦНАП, надаючи безліч документів на житло – всю інформацію про право власності буде верифіковано через реєстр нерухомості.