Триває одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів

Дата: 17.12.2021 08:44

Головне управління ДПС у Хмельницькій області (Городоцька ДПІ) нагадує про те, що згідно з Законом України від 15.06.2021 №1539-ХІ з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року запроваджено одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб (податкова амністія).

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов'язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору (визначених підрозділом, та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.  Подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Реквізити рахунку для зарахування коштів для платників, податкова адреса яких зареєстрована в Хмельницькій області:

Отримувач:  ГУК у Хмел.обл/Хмельн.обл./11011100,

Код отримувача (ЄДРПОУ): 37971775,

Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.),

Номер рахунку (IBAN): UA368999980313030179000022001.

Визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, зокрема, в частині визначення вартості нерухомого майна, а саме:

- активи (крім нерухомості та транспортних засобів), сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень,

- квартира/квартири – загальна площа якої/яких не перевищує сукупно до 120 кв. м.;

- будинок/будинки – загальна площа якої/яких не перевищує сукупно до 240 кв. м;

- технічні споруди до 60 кв.м.;

- земельні ділянки – у межах норм безоплатної приватизації;

- один транспортний засіб особистого некомерційного використання (крім транспортного

засобу, призначеного для перевезення 10 осіб і більше, включаючи водія, легкового

автомобіля з робочим об’ємом циліндрів двигуна не менше як 3 тисячі кубічних сантиметрів

та/або середньоринковою вартістю понад 400 тисяч гривень, мотоцикла із робочим об’ємом

циліндрів двигуна понад 800 кубічних сантиметрів, літака, гелікоптера, яхти, катера).

Для обчислення суми збору застосовуються наступні ставки: 5% загальна ставка, 9% для закордонних активів та 2,5% для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Для отримання більш детальної інформації можна звернутися до Центру

обслуговування платників Городоцької ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області, за адресою

Хмельницька обл., м.Городок, вул.Грушевського, 90, або ж за телефоном (03851) 3-24-97.

Також, отримати консультації щодо одноразового добровільного декларування можна у відповідальних працівників ГУ ДПС у Хмельницькій області за контактними телефонами: (0382) 70-18-47, 70-18-18, 70-18-40.

Крім того, на вебпорталі ДПС ведеться рубрика запитання-відповіді щодо одноразового добровільного декларування, яка знаходиться за посиланням:

- https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/rozyasnennya-dlya-

platnikiv/zapitannya-vidpovidi/.

ЛЕГАЛІЗУЙТЕ  ВАШІ  АКТИВИ  У ЗАКОННИЙ  СПОСІБ!