Експрес-інформація «Про стан з виникненням пожеж та загибелі людей на них»

Дата: 31.01.2022 08:34

З початку 2022 року на Хмельниччині виникло 33 пожежі внаслідок яких загинуло двоє громадян.

Як свідчить статистика, найбільша кількість пожеж виникла в житловому секторі. Основними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей і тепло генеруючих агрегатів та установок.

Так, 2 січня о 20:40 на вулиці Привокзальній в м.Деражня виникла пожежа в квартирі двоповерхового житлового будинку. Під час розвідки та гасіння загоряння вогнеборці виявили тіло чоловіка 1939 року народження. Причина пожежі – коротке замикання електромережі.

5 січня о 08:39 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу квартири чотириповерхового житлового будинку в селі Ластівці Кам’янець-Подільського району. Під час ліквідації пожежі вогнеборці виявили тіло чоловіка 1961 року народження. Причина пожежі – коротке замикання електромережі.

У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області вкотре закликає — свідомо ставтесь до власної безпеки та безпеки ближніх! Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань:

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщення не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм брати до рук сірники;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі.

Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки може вберегти ваше життя та майно від вогню.