Увага! Городоцьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області наголошує на неприпустимості підвищення цін на соціально значущі продукти харчування 02.03.2022

Дата: 11.03.2022 15:02

Спеціалістами Городоцького управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області щоденно проводиться моніторинг цін на соціально значущі продукти харчування в закладах торгівлі та на ринку.

Щоденний моніторинг цін запроваджено до низки основних продовольчих товарів. Це:

-овочі (цибуля ріпчаста, буряк, морква, картопля, капуста білокачанна);
-м’ясо (курячі тушки, яловичина, свинина);
- крупа (вівсяна та гречана);
- хліб житньо-пшеничний, батон;

- макаронні вироби з м’яких сортів пшениці;

-борошно пшеничне вищого сорту;
-цукор кристалічний;
-соняшникова олія;
-курячі яйця (категорія С1);
- молочні продукти - сметана (жирністю до 15% включно), вершкове масло (жирністю від 72 до 82,5% включно), пастеризоване молоко у плівці (жирністю до 2,6%).

Під час проведення моніторингу виявлено, що всі заклади торгівлі забезпечені   продуктами харчування першої необхідності. У всіх торгових точках, де ми побували є у продажі хліб різних сортів за ціною рівня 23 лютого 2022р.

Є у продажу різні крупи, дещо зросла ціна на крупу гречану.

Відмічається вибір молочних продуктів.

Варто відзначити забезпечення потреб споживачів овочами та фруктами, виявлено подорожчання цін на ріпчасту цибулю (зі слів продавців подорожчання викликано тим, що цибуля - продукт Херсонської області, перевезення дорого витратне) та капусту білокачанну (зі слів продавців в зв’язку з затратним зберіганням капусти).

Усі магазини забезпечені для реалізації курячими яйцями, однак ціна коливається від 32.00 до 40,00 грн.

Аналізуючи ціни усі торгівельні заклади в середньому реалізують борошно по 21 грн. за кілограм, макаронні вироби – по 30 грн. за кілограм, цукор – 28, 00 грн. за 1 кг, олія – 62 грн. за 1 літр, молоко – 24 грн. за літр (на ринку - 20.00 (ціна не підвищувалась).

Керівникам закладів торгівлі та ФОП, які  реалізують продукти харчування на ринку спеціалістами Городоцького управління неодноразово  наголошується щодо дотримання  цінової пропозиції на найнеобхідніші продукти харчування

В цей нелегкий час, коли  вся країна згуртувалася для протидії військовій агресії та діють як один злагоджений організм Городоцьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області закликає суб’єктів господарювання не порушувати законодавство України – не піднімати ціни на соціально значущі продукти харчування.

Куди повідомляти про завищені ціни?

Держпродспоживслужба України

Електронна пошта: info@dpss.gov.ua