Верховна Рада тимчасово зняла обмеження тривалості навчального року

Дата: 21.06.2022 14:55

Верховна Рада внесла тимчасові зміни до закону про загальну середню освіту, які скасовують на час воєнного стану обмеження на кількість учнів у класах і тривалість навчального року. За це проголосували більшість народних депутатів на засіданні в неділю, 19 червня ц.р.

Рішення парламенту призупиняє норму закону про загальну середню освіту, яка встановлює тривалість освітнього процесу в межах навчального року не менше 175 навчальних днів.

Також призупиняються положення про наповнюваність класу – не менше 5 і не більше 24 учнів у початковій школі, не менше 5 і не більше 30 – у базовій чи профільній школі.

Крім того, цим законом Верховна Рада дозволила продовжувати контракти з директорами шкіл без проведення конкурсу до припинення воєнного стану плюс шість місяців.

Також депутати призупинили дію положення, яке вимагало проводити громадські обговорення для реорганізації, зміни типу чи ліквідації шкіл у сільській місцевості.

Як відомо, після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну навчання у школах було призупинено, а згодом було переведено в дистанційний режим.

Джерело інформації: https://km-rda.gov.ua