За домашнє насильство засуджено місцевого жителя
Статтею 126-1 КК України передбачена кримінальна відповідальність за домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.
Таким чином, домашнє насильство – це не лише дії фізичного характеру, а й психологічного (словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи тощо), які можуть вчинятися у сім’ї, між родичами, та іншими особами, які перебувають чи раніше перебували у сімейних або близьких відносинах.
Так, прокурорами Волочиської окружної прокуратури підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно місцевого мешканця, який систематично вчиняв психологічне насильство.
Встановлено, що 40-річний безробітний місцевий мешканець упродовж тривалого часу систематично вчиняв стосовно своєї матері фізичне та психологічне насильство, яке виразилось у словесних образах, погрозах, залякуванні, штовханні, висловлюваннях нецензурною лайкою в її бік, приниженні, за що вже був притягнений до адміністративної відповідальності за ч. 1 та ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення домашнього насильства), проте накладені стягнення на нього не вплинули та не змінили його поведінку.
Незважаючи на те, що під час судових засідань обвинувачений відмовлявся надавати будь-які покази, прокуратурою надано суду беззаперечні докази на підтвердження його винуватості, зокрема факт психологічних страждань матері був підтверджений висновком судово-психологічної експертизи.
Разом з тим, в ході судового розгляду даного кримінального провадження за принципової позиції прокуратури повністю доведено факт вчинення вказаною особою кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 Кримінального кодексу України та вироком Городоцького районного суду обвинуваченому призначено покарання у виді 150 годин громадських робіт.
Довідково:відповідно до п.7 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України, кримінальне провадження щодо кримінального правопорушення, пов’язаного з домашнім насильством, не може бути закрите у разі відмови потерпілого від підтримання приватного обвинувачення.