В Україні запрацювала грантова програма для створення садів: як взяти участь

Дата: 27.07.2022 08:15

Уряд запустив програму грантів для підприємців, які хочуть створити та розвинути власне садове господарство. Учасники можуть залучити фінансування для закладки саду, розміром до 25 га.

Отримати кошти можуть юридичні особи та ФОП, основною діяльністю яких є вирощування сільськогосподарських культур на власних або орендованих землях.

Основними вимогами до отримувачів є:

• не ведення підприємницької діяльності на тимчасово окупованих територіях та в рф;
  • не належність до підсанкційних осіб;
  • відсутність порушеної справи про банкрутство;
  • відсутність заборгованостей перед державою.

Учасникам, які створять першу тисячу гектарів садів, держава компенсує 70% вартості проєкту. Наступним — 50%. Також учасники можуть залучити кредитні кошти за програмою “5-7-9”.

Для участі у програмі необхідно підготувати бізнес-план своєї діяльності та подати разом із заявкою і проєктом висадки насаджень через Портал Дія. Далі підприємець має відкрити у відділенні уповноваженого банку рахунок, призначений лише для цілей свого проекту.

Рішення про надання гранту прийматиматиме Мінагрополітики впродовж 10 днів. Після отримання позитивного висновку, підприємець має перерахувати свою частину вартості проєкту на банківський рахунок. Далі — держава надішле свою частку на той же рахунок.

Грант можна використати лише на визначені програмою цілі: виплата заробітної плати, закупівля матеріалів (саджанців дерев, добрива) та обладнання, висаджування садів. Банк забезпечує супровід видаткових операцій отримувача з рахунка лише у відповідності до проєкту висадки насаджень.

В рамках програми учасник зобов’язаний створити від 3 до 20 нових постійних та сезонних робочих місць. Важливою умовою є працевлаштування постійних працівників відповідно до нормативів на гектар. Підприємець повинен провадити діяльність протягом не менше 5 років та сплачувати податки і збори. Якщо ці умови не виконуватимуться, то підприємець повинен повернути різницю між фактично використаними бюджетними коштами й фактично сплаченими податками та зборами.

У разі нецільового використання коштів, державна підтримка припиняється, а кошти повертаються до держбюджету.

Детальніше: https://diia.gov.ua/services/grant-na-sad