Фінансова підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції.
23.08.2022 набрала чинності постанова КМУ від 16.08.2022 № 918, якою затвердили Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції.
Бюджетні кошти надаються за такими напрямами:
· бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження сільськогосподарської діяльності;
· спеціальна бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.
Отримувач бюджетних коштів може скористатися лише одним із визначених напрямів одноразово.
Фінансова підтримка надається сільськогосподарським товаровиробникам, в тому числі фізичним особам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь в розмірі 3100 грн за один гектар сільськогосподарських угідь (але не більше 372 тис. грн) або які утримують від 3 до 100 корів у розмірі 5300 грн за 1 корову (але не більше 530 тис. гривень). Окрім того, підтримка надаватиметься лише тим виробникам, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі (dar.gov.ua).
Заявку на отримання допомоги від держави подають через особистий е-кабінет до Державного аграрного реєстру з 01.09.2022 громадяни України, юрособи, засновниками яких є винятково громадяни України:
- щодо яких не застосовують судові процедури банкрутства, та які не перебувають на стадії ліквідації;
- яких не притягали до кримінальної відповідальності, не мають незнятої чи непогашеної судимості, не перебувають у розшуку;
- до яких не застосовували санкції;
- які станом на дату подання заявки зареєстровані, але фактично не провадять господарську діяльність і не перебувають на тимчасово окупованій території чи районі бойових дій;
- які не перебувають в тимчасовій окупації, оточенні;
- які не мають заборгованості перед бюджетом;
- які не провадять господарську діяльність на території рф чи рб;
- керівників та бенефіціарних власників яких не включили до реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
Подання заявок розпочинається з 1 вересня поточного року через Державний аграрний реєстр.
Граничний термін подання заявок - до 15 листопада поточного року, однак у разі використання бюджетних коштів у повному обсязі заявки на дотації реєструватись не будуть.
Окрім того, надаємо роз'яснення виробникам, зокрема фізичним особам, що для отримання дотації за утримання корів - тварини мають бути зареєстрованими у Реєстрі тварин, для дотації на площу угідь - відомості про площі посівів сільськогосподарських культур та насаджень плодово-ягідних культур, хмелю і винограду мають бути внесені у Державний кадастровий реєстр та Реєстр речових прав.
Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою ДАР:
Що робити після реєстрації?
- Увійдіть до електронного кабінету та перевірте дані про вас:
- На сайті dar.gov.ua натисніть «Увійти до кабінету».
- Пройдіть аутентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID (виключно для фізосіб).
- Після першого входу в Реєстр відкриється розділ Діяльність та активність. Вкажіть ваші напрями діяльності.
- Завантажте статут, якщо ви реєструєтеся як юрособа.
- У розділі «Персональні дані» додайте паспортні дані, дату народження і стать, основну електронну адресу та номер телефону, адресу для листування.
- Перевірте ваші земельні ділянки, інформацію про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру. Для цього перейдіть у розділ «Земельні ділянки».
- Перевірте кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично підвантажується з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього перейдіть у розділ Тварини.
- Якщо дані про ваші земельні ділянки або тварин є некоректними, зверніться до адміністраторів реєстрів у встановленому законом порядку з вимогою виправити дані. Після оновлення даних в реєстрах інформація в ДАР оновиться автоматично.