Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

Нація освічених переможе. У Городку педагоги відсвяткували День вчителя зі сльозами на очах

Дата: 03.10.2022 14:49
Кількість переглядів: 261

30 вересня у відділі освіти Городоцької міської ради зібралася еліта Городоцької громади — освітяни. Вони відзначали своє професійне свято. Вперше в умовах війни, вперше під звуки тривожних сирен і вперше зі слізьми на очах...

Представники влади, замість традиційних привітань, висловлювали слова подяки всім тим, хто під час канікул, а також поміж уроками випікав смаколики, готував консерви, плів маскувальні сітки та приймав переселенців.

Фото без опису

— Не вітальний сьогодні захід, як би нам цього не хотілося. Ми зараз переживаємо дуже складні часи, але ми дружні, ми українці і ми обов'язково все переживемо та перегорнемо цю страшну сторінку нашої історії. А сьогодні я вам дякую за єдність та відповідальність, бо коли б я до кого з вас не телефонувала, ви завжди були готові прийти на допомогу. Саме такими мають бути педагоги, — зазначила у вітальній промові колишня вчителька, а сьогодні — секретар Городоцької міської ради Олена Гріх. Фото без опису

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Городоцької міської ради Сергій Рибак наголошував, що найголовніше завдання кожного вчителя — виховати гарну людину, а не відмінника чи відмінницю.

 
— Бо ж і у російських окупантів були свої вчителі, і багато серед цих злочинців освічених людей, але їхні вчителі не навчили найголовнішого — людяності, — підкреслив освітянин Фото без опису

Із професійним святом вітав педагогів і депутат Хмельницької обласної ради Володимир Поворозник та представник ГО «За конкретні справи» Василь Накутній.

А настрій у цей святковий день, який відзначався у сумний час, своїми виступами піднімали учні та вчителі Городоцької дитячої музичної школи.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуОкрім слів вітань та подяк, звучали на святі й слова прощання. Прощалися із тими педагогами, які працювали в оптимізованих закладах освіти. Серед таких і Немиринецька гімназія, яка була розрахована на 500 учнів. На момент закриття освітнього закладу там навчалося всього 23 дитини.

Фото без опису — Я прийшла працювати у ту школу в 26 років. Разом з нею я інтелектуально зростала та розвивалася, тому мені сьогодні дуже боляче власними руками закривати цей заклад, але я це роблю свідомо, тому що розумію потреби сучасних учнів, які повинні навчатися у хороших умовах. Переконана, якщо зачиняються перед нами одні двері, то обов’язково відчиняються інші, — наголосила директорка оптимізованого ліцею Любов Садовська і анонсувала, що поки що себе в освіті вона не бачить.

Каже, що займатиметься сімейним бізнесом і своєю роботою наближатиме день перемоги.

Традиційними цього року на святі були нагородження та відзначення кращих серед кращих. Чи не найбільше грамот і дипломів отримав Городоцький ліцей №1, а директорка Лісоводського ліцею Оксана Михайлова стала лауреаткою премії імені Сергія Виноградського Городоцької міськради.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Не оминули увагою на зібранні і вчителів-ветеранів, які навіть на заслуженому відпочинку навчають дітей. Одна із таких — Тамара Пантєлєєва, яка нещодавно повернулася з Естонії, де навчала українських школярів.

— Тривалий час я працювала у чудовій школі, потім пішла на пенсію. Коли розпочалася повномасштабна війна, я разом із внуками, батько яких військовий, була змушена виїхати в Естонію, і оскільки там було багато українських дітей, я стала їхньою вчителькою, — розповіла ветеран освітньої галузі Тамара Пантєлєєва. — Сьогодні про час, проведений там, я згадую з теплом, тому бажаю й тим педагогам, які через воєнні дії вимушено переїхали на Городоччину, з таким же теплом згадувати Городоцькі заклади освіти.

А таких освітян у нашій громаді двоє. Це вчителька фізики з Енергодара Марія Микитенко, яка зараз працює у Городоцькому ліцеї №1, та вчитель фізкультури зі Слов'янська Назар Реднікін, який навчає і фізично розвиває учнів Жищинецького ліцею.

Фото без опису Фото без опису

Завершальним акордом відзначення професійного свята освітян був перегляд фільму про вчительські будні під час війни. Неодноразово у залі було чутно схлипування та у присутніх були помітні сльози. Сподіваємося, що наступного року вчителі плакатимуть лише від щастя.

Матеріал взято з інформаційного ресурсу Городок City


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь