Пробація та безоплатна правова допомога – співпраця заради інтересів засуджених
07 листопада 2022 року, на базі Хмельницького районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Хмельницькій області завідувач сектору «Городоцьке бюро правової допомоги» Діана ДУМАНОВСЬКА, спільно із працівниками Хмельницького районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області провели захід для суб`єктів пробації на тему: «Порядок вручення повістки під час воєнного стану»
В ході заходу учасникам було роз’яснено що: Окремого нормативно-правового акту, який би регулював вручення повісток під час воєнного стану в Україні, немає, але діє постанова Кабміну про підготовку та проведення призову на строкову службу та за контрактом № 352. У ній йдеться, зокрема, про уповноважених вручити повістку, приписку громадян до призовних дільниць, відстрочку від призову.
У цій постанові та Законі «Про військовий обов’язок та військову службу» немає пункту, де б перелічувалися види повісток. Але на основі документів, які зараз видають і які можна об’єднати загальним терміном «повістка» (приписів з’явитися у військкомат), їх виділяють чотири види:
Повістка на уточнення облікових даних. Призовник повинен з’явитись у військкомат, щоб актуалізувати персональні дані, зокрема щодо місцеперебування, стану здоров’я, складу сім’ї, місця роботи чи навчання тощо.
Повістка на проходження медкомісії. Людина має пройти медичне обстеження ВЛК (військово-лікарською комісією), після якого дадуть висновок, чи придатна вона для військової служби.
Повістка про призов на військову службу в ЗСУ. Йдеться про проходження строкової служби, однак, оскільки під час загальної мобілізації її не проводять, такі повістки нині не видають.
Повістка на прибуття на призовну дільницю. Її вручають після проходження медичної комісії придатному до служби призовнику. Її ще називають «мобілізаційним розпорядженням», «бойовою повісткою», «повісткою на відправку».
Окрім того закон не регулює, в якому місці можуть вручати повістку. Тому дати її можуть будь-де: на блокпостах, біля крамниці, в парку, на робочому місці, вдома, на заправці чи деінде.
Повістки уповноважені вручати:
- співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки (тепер так називають військкомати);
- представники органів місцевого самоврядування;
- керівники навчальних закладів;
- роботодавці.