День Української Хустки – час родинних традицій

Дата: 08.12.2022 08:55

Хустка супроводжувала українців від народження і до останнього дня, є символом прихильності, любові, вірності, прощення, скорботи, оберегом та важливим ритуальним предметом. Нею накривали новонародженого, її дарували на хрестини. Ними перев'язували синів, коли проводжали до армії. На сватання дівчата виносили судженим на знак згоди. Хусткою три рази покривали наречену - перехід  до статусу заміжньої жінки.

Кожен регіон України має свої особливості, українки перетворили хустку на витвір мистецтва, котрий здатен змінювати образ, передавати настрій, розповідати про свою господиню. Саме тому її передавали з покоління в покоління мов дорогоцінний скарб, бо вона увібрала в себе тепло рук і доброту рідних людей.