Залишки маєтку панів Садовських

Дата: 21.12.2022 13:40

До початку Української революції 1917 року у маєтку, що розташований в с.В.Яромирка проживали пани Садовські. Біля будівлі розташовувався парк, у якому росли не тільки дерева, а й найрізноманітніші квіти. Квіти були скрізь: на клумбах, підвіконнях та у мурованій чаші (яка, доречі, збереглась і досі).

Уся садиба панів була огороджена кам’яним муром. Частина його збереглась донині.

Не дожили до сьогоднішнього дня 3 розлогі каштани, які росли із 1 кореня. Вони попадали від сильних вітрів у 2010 – 2011 роках. За легендою, під ними господарі маєтку заховали глечики із золотом, коли почались селянські повстання. Покинувши у 1917 році свої володіння, господарі так і не повернулись, а легенда живе серед людей і досі, хоч від каштанів залишився виямок, зарослий травою.