Церква Пресвятої Богородиці

Дата: 27.12.2022 09:26

В селі Кузьмин в давні часи було дві церкви: одна «в честь Рождества Пресвятой Богородицы», а друга «в честь св.великомученицы Параскевы». Ця остання церква була розібрана у 1810 році, а майно було передано у церкву Рождества Пресвятой Богородицы яка перестала існувати у 1838 році. У цьому ж році була збудована нова камінна церква хрестоподібним планом Рождества Пресвятой Богородиці, яка існує і по сьогоднішній день. На той час священиком був Петро Добржанський. Про себе він залишив добру пам'ять серед прихожан. У роки Великої Вітчизняної війни церква була тимчасовою майстернею, для техніки. У середині церкви і досі є вмурована тавра, яка служила для підняття важкої ваги. Після воєнні роки прихожани почали відремонтовувати церкву. За цей час багато священиків служило у цій церкві: священик Мирон, Максим, Погубко, та багато інших. За часів їх служіння церкву розписали майстри по церковному. Біля церкви росло дерево, на це дерево повісили відповідний за розміром відрізок рейси , у яку дзвонили парафіяни так би мовити дзвін.

Священики які помирали їх хоронили біля церкви. За часів служіння священика Семенчука Федір Дмитровича було поставлено купол на церкву, і дзвони. Також провели газ до храму та встановили конвектора. У 2010 році отець Федір помер і похований біля церкви. На даний час церква приймає своїх прихожан, а священиком є отець Володимир .У церкві у 2011 році вставили пластикові вікна та двері. Біля церкви зробили прочистку дерев, але це дерево на якому був так би мовити дзвін його не зрізали вважають, що це святе дерево, що воно вже багато років служить церкві та своїм прихожанам.

Фото без опису   Фото без опису

Автор: Дмитро ПОЛЮХОВИЧ