Зросла захворюваність на грип та ГРВІ

Дата: 27.12.2022 16:26

Городоцьке відділення ДУ «Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України» повідомляє,  що протягом 50 та 51 тижнів 2022 року на території Городоцької та Сатанівської громад загострилась епідситуація по захворюваності на грип та ГРВІ. У цей період зареєстровано 634 випадки ГРВІ, що в 1,7 рази перевищує рівень попередніх тижнів. Захворюваність зросла, як серед дітей так і серед дорослих. 61,5% з тих хто захворів, складають діти, в тому числі у вікових групах: від 0 до 4 років – 162 дитини; від 5до 14 років - 175дітей; від 15до 17 років – 53 дитини. Таким чином, найбільше хворих фіксується серед дітей шкільного віку.

З початку грудня поточного року на Городоччині зареєстровано 47 випадків грипу, серед них 24 дітей. Практично усі ці випадки потребували госпіталізації. Лабораторно підтверджена циркуляція вірусів типу «А» та «В».

Як попередити зараження грипом та ГРВІ?

- уникати контакту з особами, що мають прояви інфекції;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- часто провітрювати приміщення;

- часто мити руки з милом;

- не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

Вакцинація: найефективніший засіб захисту! Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні епідсезону (у жовтні-листопаді). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону.

Завідувач Городоцьким відділенням ДУ

«Хмельницький ОЦКПХ МОЗ України»                           Олег ПОПОВИЧ