Памятки історії села Лісоводи

Дата: 10.01.2023 09:21

Палац Журовських

Палац був збудований наприкінці 18 ст. Протягом багатьох десятиліть палац — одна з найкращих на Західному Поділлі споруд  належав  Журовським.

Родина Журовських володіла тридцятьма сімома  маєтками, трьома  цукровими заводами, кінним заводом, численними стадами великої рогатої худоби в  Подільській та Києвській  губерніях.

На даний час палац знаходиться на території місцевого професійно- аграрного ліцею. Потребує ремонту і реставрації.

Свято-Покровський храм

Церква в Лісоводах була вже в ХVІ ст., в архівних податкових списках за 1583 р. вперше згадується про лісоводського священика. У ХVІІІ ст., як і нині, була Покровська церква. Приміщення церкви було дерев’яне з  дуба, збудоване в 1704 році. Близько 1768 року церква згоріла і в 1768-1773 рр. відбудована нова, теж дерев’яна, яка діяла майже сто років.  Камінна церква, однокупольна з дзвіницею збудована в 1869 році. Матеріали зі старої церкви були продані в с.Тростянець (тоді Проскурівського повіту).

Церковні землі: садиба – 3,7 десятини, орних – 36,6 десятин, сінокоси – 6,6 десятин, під садом в лісі – 1,4 десятини.

В 1933 році Свято-Покровський храм закрили і перетворили в сільський клуб. Священика Володимира Фурмана заарештували і подальша його доля невідома. При німецькій окупації богослужіння відновили.  В 1964 р. храм не лише закрили, але й зруйнували повністю і на цьому місці побудували новий клуб.