Визнано недійсною додаткову угоду до договору про закупівлю та стягнуто з підприємця безпідставно набуті грошові кошти

Дата: 24.01.2023 10:49

Волочиською окружною прокуратурою активно вживаються заходи щодо захисту інтересів держави у бюджетній сфері при використанні бюджетних коштів при проведенні публічних закупівель.

Встановлено, що між відділом освіти Городоцької міської ради та підприємцем 04.02.2021 укладено договір на закупівлю товарів в асортименті, кількості та за ціною відповідно до специфікації на суму 556 тис. грн.

В подальшому між сторонами 31.08.2021, з порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» в частині безпідставного збільшення ціни за одиницю товару, укладено додаткова угода № 1, чим зменшено кількість поставки товару Замовнику.

Реагуючи на виявлені порушення прокуратурою 13.07.2022 до Господарського суду Хмельницької області пред’явлено позовну заяву про визнання недійсною додаткової угоди до договору про закупівлю та стягнення на користь Городоцької міської ради з підприємця безпідставно набутих грошових коштів в розмірі 25 тис. грн.

Рішенням Господарського суду Хмельницької області від 10.01.2023  позовні вимоги прокуратури задоволено - визнано недійсною додаткову угоду та стягнуто на користь Городоцької міської ради зазначені грошові кошти.

Заступник керівника

Волочиської окружної прокуратури                                      Віталій ПРОКОПЧУК