Барвінкова республіка
У 1881 році в селі Великий Карабчіїв було відкрите однокласне народне училище Міністерства народної просвіти з трирічним терміном навчання. В училищі, де навчалось 60 учнів (51 хлопчик і 9 дівчаток) працювала досвідчена вчителька Марченко Анастасія Павлівна, яка мала звання сільської народної вчительки. З 1 січня 1891 року народним училищем став завідувати всіма шанований вчитель Пащенко Михайло Федорович, який досяг значних успіхів в ліквідації неграмотності населення с.В.Карабчіїв і навколишніх сіл, за що отримав звання сільського народного вчителя і був нагороджений срібною медаллю.
Варто згадати і про доньку Пащенка М.Ф.- Олімпіаду Михайлівну Пащенко, яка зробила великий внесок у розвиток народної освіти на Поділлі. У 1969 році вона написала книгу «Шкільна поема», де описала спогади про своє дитинство і про батька. З 1946 по 1957 рік директором школи працювала Білянська Ганна Василівна,яка разом зі своїм чоловіком Боднаром Панасом Карповичем проводили велику дослідницьку роботу по вирощуванню великих врожаїв на малих площах. У парниках вирощували рідкісні теплолюбні рослини, а в оранжереї - різноманітні кімнатні квіти.
За участь у сільськогосподарській виставці в москві у 1955 році і дослідницьку роботу нагороджені медаллю ВСГВ. Започаткована у 50-ті роки природоохоронна і дослідницька робота продовжувалась у школі аж до часу її оптимізації. За високі досягнення учні нагороджувались заохочувальними призами, подарунками (путівки в дитячі табори «Артек», «Молоду гвардію», екскурсії). Вчителі отримували подяки, грамоти. Надзвичайною цікавою і ефективною була участь школи у волонтерському русі американського фонду «Стара Волинь» (2009-2014 р.р.).
Вся виховна робота Великокарабчіївської школи здійснювалась у формі структури Барвінкової республіки, де було досягнуто значних результатів.
Про це свого часу писала газета Верховної Ради України «Голос України»