Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

Легенди походження назви села  Кремінна

Дата: 31.01.2023 10:41
Кількість переглядів: 466

     Щодо походження назви села  Кремінна, то існує кілька легенд. Одна з них походить від назви заростей дикорослої трави “білокопитник”, яку в народі називають «кремена2». Кремена — лікарська рослина, яка  широко використовується для лікування багатьох недуг (вогнепальних, променевих, гнійних ран). Крім того, застосовується при пропасниці, задишці, подагрі. В давнину коренем кременої лікували чуму. Отже, чудодійні властивості трави люди перенесли в назву села, яка зцілює їх своїми цілющими християнськими цінностями, невтомною хліборобською працею, безмежною любов’ю до рідного краю, синівською вірністю своїй матері Україні.

Фото без опису

     Друга легенда стверджує, що назву “Кременна” село ніби отримало від непохитного  протистояння татарським набігам, оскільки стояло на так званому Чорному Шляху (Княжий Тракт, Татарський Шлях). Чорний татарсткий шлях у XVIII-XIX ст. Простягався вздовж західного схилу Товтрів та пролягав долинами біля сіл Лановецького, Збаразького, Підволочиського, Гусятинського районів Тернопільської області, смт.Сатанів, селами Купин, Кременна, Шатава Бакота Хмельницької області  вів через Молдову в Крим. Це був головний шлях, яким татари везли ясир з України та Польщі.

         Третя легенда  говорить, що село Кременна стоїть на глибинних покладах каменю — кременя. А звідси і назва села.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь