Увага! Операція «Первоцвіт – 2023»

Дата: 16.02.2023 16:26

У період із лютого по травень в Україні буде посилено державний контроль у сфері збереження рідкісних та червонокнижних об’єктів рослинного світу в рамках операції «Первоцвіт – 2023». В цей час Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області разом з правоохоронними органами та Державною лісовою охороною посилять перевірки місць збору рідкісних рослин, засобів перевезення та місця можливої реалізації первоцвітів.

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міської ради попереджає населення про те, що торгівля дикорослими рослинами (як і купівля) несе в собі порушення законів України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього середовища України».

Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією і карається штрафом від 1700 грн до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Звертаємося до жителів громади з проханням проявити екологічну свідомість та відмовитися від збирання і купівлі первоцвітів, адже купуючи квіти на ринку або на зупинках громадського транспорту, кожен ризикує стати співучасником знищення природи.