Проведено захід до Дня визволення села Лісоводи від німецько-фашистських загарбників

Дата: 28.03.2023 14:26

24 березня 2023 року в селі Лісоводи, на території Пагорба Слави було проведено захід до Дня визволення села Лісоводи від німецько-фашистських загарбників.

…Мирну працю трудівників села перервала війна й окупація. 8 липня 1941 року фашисти вдерлися в Лісоводи. Одразу ж почалися арешти сільських активістів, що не встигли евакуюватися. Жителів села окупанти примушували працювати в так званому общинному господарстві. Кожне селянське господарство повинно було сплачувати грошові побори та здавати м’ясо, молоко, яйця й інші продукти.

277 юнаків та дівчат насильно вивезено на каторжні роботи до Німеччини, 20 з них загинуло від голоду та катувань.

24 березня 1944 року для жителів села настав радісний день - підрозділи 9-го механізованого корпусу 3-ї гвардійської танкової армії 1-го Українського фронту визволили Лісоводи.