У квітні на Хмельниччині стартує нерестова заборона на вилов риби

Дата: 31.03.2023 11:42

З 1 квітня в Хмельницькій області розпочинається нерестова заборона на вилов риби. Про це інформують у Хмельницькому рибоохоронному патрулі.

«Нерест риби – це особливий та вкрай важливий період в житті водних мешканців. Це період розмноження риби. Щоб зберегти рибні запаси, щороку вводиться нерестова заборона, під час якої риба має можливість відновити свою популяцію та зміцнити її перед наступним рибальським сезоном», – зазначають у відомстві.

Також рибоохоронці повідомляють, що тривалість заборони залежить від водойми:
- у корінних водах річок з 1 квітня по 20 травня (включно);
- на річці Дністер з усіма притоками з 1 квітня по 10 червня (включно);
- на водосховищах з 1 квітня по 9 червня (включно);
- в придаткових водах з 1 квітня по 30 червня (включно).

«Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега на визначених наказом ділянках. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кілограми та 1 штука», – інформують у рибоохоронному патрулі.

Де дозволене любительське рибальство у період нересту – передбачено у наказі, з яким можна ознайомитися, перейшовши за посиланням.

За порушення правил рибальства передбачені штрафи від 34 до 680 гривень і кримінальна відповідальність, зазначають у відомстві.

Найбільше покарання – штрафи від 17 000 до 85 000 гривень або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого, або позбавленням волі на той самий строк передбачене за незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди. Це передбачає стаття 249 Кримінального кодексу України. Також порушникам доведеться сплатити збитки, завданні рибному господарству.

Джерело: https://ye.ua