ОБЕРЕЖНО! Укуси комах

Дата: 24.04.2023 10:07

Після укусу бджолами, джмелями, шершнями виникає місцева або загальна реакція. Місцева реакція: сильний біль, свербіж і печіння, почервоніння і значний набряк у ділянці укусу. Тривалість місцевої реакції 1—8 діб.

Загальні реакції бувають токсичними і алергічними.

Токсична реакція виникає, тоді коли людину одночасно ужа­лять декілька десятків комах. Жінки та діти більш чутливі до от­рути, комах ніж чоловіки.

При загальній токсичній реакції може з'явитися кропивниця. Вона супроводжується високою температурою, різким головним болем, блювотою, інколи маренням, судомами.

Алергічна реакція на отруту комах виникає приблизно у 1— 2 % людей, і для її розвитку кількість отрути значення не має. До­статньо, щоб людину ужалило всього одна комаха.

Ступінь тяжкості такої реакції може бути різним. Проявом може бути кропивниця, набряк обличчя, вушних раковин. Ду­же небезпечний набряк язика і гортані, що може викликати яду­ху. В ряді випадків спостерігається задишка, утруднений, хрип­лий види, сильне серцебиття, запаморочення, біль у животі, нудота, блювота, можлива короткочасна втрата свідомості.

Найтяжка алергічна реакція — анафілактичний шок, який за­грожує життю постраждалого. Він розвивається одразу після укусу: людина втрачає свідомість (інколи на декілька годин), у нього порушується діяльність багатьох органів і систем, в першу чергу серцево-судинної та нервової.

Правила надання першої допомоги при укусах комарів, отруйних комах

Легко дати пораду не розчухувати місце укусу, оскільки, дряпаючи його, ви створюєте можливості бактеріям пошкодити шкіру ще більше. Проте існують практичні поради, що робити при укусі, насамперед, аби зменшити свербіж і не допустити інфікування:

• помити місце укусу водою з милом (краще дитячим, без запаху);
  • застосувати протисвербіжні креми, гелі – згідно з інструкцією;
  • вжити антигістамінні ліки – згідно з інструкцією.