Автору пам’ятника (погруддя) Виноградського в Городку – 85!

Дата: 03.05.2023 16:26

3 травня свій 85-й день народження святкує скульптор, заслужений художник України  – Микола Обезюк!
Для нас він визначний тим, що 25 травня 2012 р., за ініціативи професора Василя Шендеровського, яку підтримав і реалізував меценат Микола Гуменюк, в Городку відбулася подія, яка привернула увагу провідних наукових мікробіологічних центрів України і Європи – встановлено перший у світі пам’ятник геніальному мікробіологові – Сергію Виноградському.

Автором пам’ятника «мікробіологу світу» став саме Микола Обезюк. Чим вписав своє ім’я в історію як людини, що долучилася до справи повернення Україні імені видатного мікробіолога.
Народився 3 травня 1938 р. в селі Білижинці Ізяславської громади, Шепетівського району Хмельницької області. Автор пам’ятників Лесі Українці в Луцьку і Новограді-Волинському, Тарасові Шевченку в Гусятині, фізику Івану Пулюю в Гримайлові, Тернопільщина, Борису Грінченку в Києві, композитору Денису Січинському в Клювинці, Тернопільщина та інших.
До речі, пам’ятник (погруддя) Виноградському у Городку досі єдиний пам’ятник мікробіологові у світі.