Ще 90 діб
Верховна Рада України підтримала внесені Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкти про продовження терміну дії воєнного стану і загальної мобілізації в Україні. Відповідні документи опубліковано на сайті парламенту.
Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні триватимуть ще три місяці — з 20 травня до 18 серпня. За ці два рішення Верховна Рада України проголосувала першого травня.
Так, «за» Законопроєкт «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» проголосували 324 народних депутати. Відповідно строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року і триватиме 90 діб.
Законопроєкт «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», яким термін загальної мобілізації також продовжено з 20 травня до 18 серпня, підтримали 333 народні депутати.
Прийняття цих законів активізує на території України дію особливого правового режиму, що вводиться у разі загрози національній безпеці.
Це передбачає посилення охорони об’єктів критичної інфраструктури та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, введення особливого режиму їх роботи. Стає можливим примусове вилучення майна державних підприємств, державних господарських об’єднань для потреб держави.
Введення воєнного стану надає право відповідним структурам перевіряти документи в осіб, а в разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян. Можуть бути заборонені мирні збори, мітинги та інші масові заходи.
Якщо діяльність політичних партій або громадських об’єднань буде розцінена як та, що спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади та пропаганду війни, їх можуть заборонити.
Обмеження громадянських прав може торкнутися громадян, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України. Їм може бути заборонено змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу Служби безпеки України чи Служби зовнішньої розвідки України.
Нагадаємо, що раніше Верховна Рада України вже схвалювала подібні рішення: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня, 16 листопада та 7 лютого.
Джерело: https://horodok.city