Не згасне памꞌяті свіча

Дата: 18.05.2023 09:00

У третю неділю травня в Україні відзначається День вшанування жертв політичних репресій.

Сьогодні в нашій громаді проживає чимало людей, які в різні періоди були репресовані сталінським режимом. Окрім тих людей, які нізащо постраждали під час репресій в період тоталітарного режиму, чимало наших співвітчизників ціною власного життя, здоровꞌя відстоювали ідею української державності, за що їх безжально карали, позбавляли Батьківщини, оселі, майна, свободи. Ця дата покликана привернути увагу суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної памꞌяті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

У Книгу «Реабілітовані історією» внесено 4644 прізвища жителів колишнього Городоцького району, які були репресовані політичним режимом і реабілітовані згідно з чинним законодавством, серед них 975 осіб були розстріляні, 1204 – ув’язнено, 2465 – депортовано.

Серед реабілітованих понад 57 відсотків були поляки, 40 відсотків –українці.

У цілому по колишньому Городоцькому району реабілітовано біля 8 тисяч колишніх мешканців.

Реабілітованим повернено 27 житлових будинків, 4 млини, 3 тисячі реабілітованих отримали грошові компенсації за незаконно вилучені під час репресій житлові будинки та господарські будівлі.