Окружною прокуратурою забезпечено визнання незаконними додаткових угод та повернення до місцевого бюджету коштів в розмірі 426,7 тис. грн.

Дата: 16.05.2023 16:51

Реалізуючи повноваження щодо представництва інтересів держави в суді, Волочиською окружною прокуратурою (прокурорами дислокованими в м. Городок) постійно проводить опрацювання інформації з відкритих джерел на предмет ефективного використання бюджетних коштів при проведенні публічних закупівель, та вживаються відповідні заходи реагування.

Встановлено, що в кінці 2020 року між Городоцькою міською радою та підприємством укладено договір про закупівлю електричної енергії.

В подальшому за ініціативою енергопостачальної компанії збільшено  ціну за одиницю товару і  зменшено кількість поставки товару міській раді.

Реагуючи на виявлені порушення прокуратурою 21.02.2023 до Господарського суду Хмельницької області пред’явлено позовну заяву про визнання недійсними додаткових угод до договору про закупівлю електричної енергії та стягнення на користь Городоцької міської ради з підприємства безпідставно набутих грошових коштів в розмірі 426,7 тис. грн.

Рішенням Господарського суду Хмельницької області від 11.05.2023 позовні вимоги прокуратури задоволено повністю – визнано недійсними додаткові угоди та стягнуто на користь Городоцької міської ради зазначені грошові кошти.

Зусилля окружної прокуратури і надалі будуть спрямовуватись на захист інтересів держави та громади.