Дата: 18.05.2023 08:58

Традиційно, День вишиванки в Україні відзначають кожного року у третій четвер травня. Цьогоріч свято припадає на 18 травня.

Започаткували це свято ще у 2006 році на підтримку традиційного українського одягу та вшанування національної культури.

Вишиванка – це один із символів України та українського народу, знак зв’язку поколінь, пам’яті про історичну спадщину. Одягати вишиванку це прояв любові до своєї історії, культури, бажання єдності, взаєморозуміння, вшанування національних традицій та звичаїв.

Здавна в Україні вишивати вміли в усіх регіонах. У кожній області, інколи навіть в окремих селах володіли своєю технікою вишивання, яка була унікальною.

У вишиванці сакральне значення має все: від ниток, походження тканини до вибраного орнаменту, від кількості стебків до кольору вишивки. Українці вірили, що вишиванка є оберегом від усього лихого, що може статися в житті, і намагалися закодувати в орнаменті щастя, красиву долю, людське життя, волю. Кожна квіточка, стібочок чи інший візерунок має своє значення.

В наш час вишиванка є яскравим проявом нашої унікальності у світі, вишитий одяг став надзвичайно модними та актуальними, що свідчить про відродження наших традицій.

День вишиванки – це символ надії, що надихає та підтримує дух українців. Свято, яке стало символом непохитності, віри та жаги до незалежності та свободи. День єдності та відчуття належності до народу з надзвичайно багатою національною історико-культурною спадщиною.