Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

Що потрібно знати про вірусний гепатит А

Дата: 22.05.2023 16:29
Кількість переглядів: 123

Вірусний гепатит А  (старі назви – катаральна жовтяниця, хвороба Боткіна)– гостре небезпечне інфекційне захворювання з групи кишкових інфекцій, яке характеризується симптомами загальної інтоксикації та переважним ураженням печінки та травного тракту. Захворювання хоч і неприємне, але виліковне.

Що викликає захворювання? Вірус гепатиту А, який дуже стійкий у довкіллі і може тривалий час зберігатися на харчових продуктах, у воді, дуже добре переносить заморожування. Вірус тривалий час може жити у воді — аж до 10 місяців, але після кип’ятіння він легко руйнується протягом 5 хвилин. Якщо людина перехворіла на гепатит А, імунітет до хвороби виробляється на все життя. 

Основні симптоми вірусного гепатиту А? Підвищення температури тіла, помірні болі в животі, можлива нудота та блювота. Через кілька днів з’являються ознаки жовтяниці: пожовтіння шкіри та слизових, темна сеча, світлий кал. Можливий розвиток без жовтяничних форм хвороби.

Хто може бути джерелом інфекції?   Джерело інфекції – хвора людина, найчастіше це людина, яка хворіє на легкі, атипові, безжовтяничні форми, з якими продовжує відвідувати організовані осередки (навчається, ходить на роботу, відвідує масові заходи, ринки, магазини та інші місця скупчення людей).  Найбільші ризики підхопити вірус виникають при недотриманні санітарно-побутових норм та порушенні правил особистої гігієни.

Якими шляхами передається хвороба? Контактно-побутовим шляхом через брудні руки, а також через забруднені вірусом продукти харчування та воду. Вірус гепатиту А найчастіше передається орально-фекальним шляхом — тобто, через воду, харчові продукти, випорожнення. До речі, в останніх вірус може жити до 30 діб, тому дотримання санітарно-побутових норм вкрай важливе.

Гепатит А часто називають хворобою брудних рук, тому що в повсякденних умовах він найчастіше передається через недбало вимиті руки інфікованих людей, які готують їжу для членів сім’ї чи закладів громадського харчування.

Який інкубаційний період хвороби? Від 2 тижнів до 1,5 місяця, але найчастіше – 3-4 тижні.

Які найголовніші методи профілактики? 

  • Насамперед – дотримуватися правил особистої гігієни!!!
  • Завжди мийте руки, прийшовши додому.
  • Мийте руки після відвідувань туалету.
  • Не забувайте мити руки перед прийомом їжі.
  •  Обов’язково ретельно мийте руки після відвідувань лікарні (поліклініки) та інших громадських місць.
  • Привчайте до цього своїх дітей.
  • Добре мийте під проточною водою овочі та фрукти.
  •  Не пийте воду із невідомих джерел водопостачання.
  • Краще пийте перекип’ячену чи бутильовану питну воду.
  •  Не купуйте продукти на стихійних ринках.
  • При появі перших симптомів захворювання необхідно звертатися до лікаря, не займатися самолікуванням.

Фото без опису

Спеціалісти Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області (Городок)   нагадують  вам про важливість дотримання простих правил гігієни, що можуть допомогти запобігти поширенню інфекцій та зберегти ваше здоров’я.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь