ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ НА ВИПАДОК ЕВАКУАЦІЇ

Дата: 04.07.2023 15:04

Почувши сигнали "Радіаційна небезпека" і звернення до населення по радіо, необхідно укритися у будівлі. В будинку закрити вікна, двері, вентиляційні отвори, загерметизувати кімнату (квартиру), створити триденний запас води. Прийняти препарат йодистого калію згідно рекомендацій. Надіти респіратор (ватно-марлеві пов'язки), по можливості знаходитися далі від вікон і зовнішніх стін. Уважно слухати повідомлення по радіо. Отримавши повідомлення про евакуацію, необхідно зібрати запас продуктів, що не псуються на 2-3 доби, медикаменти, таблетки калію йодиду (5%-ну настойку йоду), одяг, взуття, речі туалету, постільну білизну, документи, найбільш цінні речі і гроші. Загальна вага речей на 1 людину не повинна перевищувати 50 кг. Упакуйте все зазначене у поліетиленові мішки, чекайте підходу автотранспорту. З підходом автотранспорту або на призначений час у квартирі вимкніть воду, електроприлади тощо; одягніть плащ з капюшоном, респіратор (ватно-марлеву пов'язку), панчохи, рукавички, візьміть речі і змінне взуття, зачиніть квартиру (дім), прибудьте до місця посадки на транспорт. У дорозі будьте охайними, не торкайтеся різних предметів, не здіймайте пилу. У пункті призначення Вам повідомлять місце проживання, порядок забезпечення харчуванням, іншими видами послуг та місце дислокації керівних органів.

ПАМ'ЯТКА НА ВИПАДОК ЙОДНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ

При неблагополучній радіаційній обстановці у місті по сигналу штабу цивільного захисту міста «Радіаційна небезпека» Вам необхідно почати прийняття калію йодистого який вам був розданий. Рекомендовані добові дози вживання препарату йодиду калію: Доза для дітей віком від 3 місяців до двох років – 0,04 г., чи 1/6 таблетки для дорослих; Доза для дітей від двох до п’яти років – 0,125 г., чи ½ таблетки для дорослих; Доза для дітей старше п’яти років та для дорослих – 0,25 г.. Одноразове прийняття калію йодистого забезпечує захисний ефект протягом 24 годин. Тому його слід приймати один раз на добу, протягом 10 днів. Препарат слід запивати склянкою води, чаю, соку чи молока. Калій йодистий у таблетках можна замінити 5% спиртовою настоянкою йоду із розрахунку: - дітям до 2 років – 1-2 краплі на 100 мл молока чи живильної суміші 3 р. на день після їжі. - дітям старше 2 років та дорослим 3-5 крапель на склянку молока чи води 3 р. на день після їжі. Препарати йоду в любих лікарських формах та дозуваннях вагітним жінкам протипоказані.

Відділ з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради