Правила безпечного відпочинку в лісі

Дата: 02.08.2023 13:34

Відпочинок із родиною в лісі на свіжому повітрі - що може бути кращим. Особливо його люблять діти. Однак такий вид відпочинку може нашкодити не тільки природі, а й людині. Небезпечні комахи, пожежі, поранення - це далеко не повний перелік тих небезпек, які можуть зашкодити вашому здоров'ю та життю під час перебування в лісі. Тому слід дотримуватися певних правил.

Збираємося в подорож

Місце для відпочинку треба обирати заздалегідь. Найкраще для цього підійде відкрита сонячна ділянка лісу без кущів та високої трави.

Ваш одяг повинен щільно прилягати до тіла, щоб залишалося якомога менше відкритих ділянок. На голову краще одягнути кепку або панаму.

Обов'язково візьміть із собою захисні засоби від укусів комах: комарів, мошок, кліщів. Періодично уважно перевіряйте одяг та відкриті ділянки тіла на наявність кліщів.

Не забудьте про засоби першої медичної допомоги. Обов'язково візьміть із собою аптечку, у якій повинні бути засоби для зупинки кровотечі, антисептичні та знеболювальні засоби, ліки від хвороб серця та серцевих нападів.

Правила пожежної безпеки

За можливості для приготування їжі використовуйте мангал, оскільки розводити багаття в лісі дуже небезпечно.

Якщо ви вирішили розпалити багаття, пам'ятайте: не можна для цього ламати кущі та гілки дерев, потрібно використовувати сухостій або придбати дрова в магазині.

Багаття слід розпалювати в неглибокій ямці, спеціально виритій для цього. Багаття не повинно бути занадто великим: полум'я може пошкодити розташовані поблизу дерева та кущі та призвести до виникнення пожежі

Після відпочинку необхідно ретельно загасити багаття, поливши його водою та засипавши ямку землею, яку слід щільно притоптати ногами.

Бережіть своє здоров’я і життя!

Відділ з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи виконавчого комітету міської ради