Городоцька міська територіальна громада

ЗАПИТУЄТЕ-ВІДПОВІДАЄМО: У чому різниця між “ОСОБЛИВИМИ ЗАСЛУГАМИ ПЕРЕД БАТЬКІВЩИНОЮ“ та “ОСОБЛИВИМИ ЗАСЛУГАМИ ПЕРЕД УКРАЇНОЮ“?

Дата: 31.08.2023 10:46

Законом України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною“ передбачено встановлення надбавок до пенсій громадянам України, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, культури, освіти, охорони здоров’я, фізичної культури й спорту, зокрема, нагородженим одним орденом.

Відповідно до статті 11 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“, особливі заслуги перед Батьківщиною мають:

• особи, нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні, Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями “За відвагу”, а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Другої світової війни;
  • особи, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким, починаючи з 2014 року, присвоєно звання Герой України з врученням ордену “Золота Зірка”, яких, починаючи з 2014 року, нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів,  “За мужність” трьох ступенів, княгині Ольги трьох ступенів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2023 року № 754 “Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань“  передбачено виплату разової грошової допомоги до Дня Незалежності України зокрема,  громадянам,  які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.