Як працює шахрайська схема "товариш просить у борг"

Дата: 08.09.2023 09:10

Як працює: в месенджер або в особисті повідомлення на сторінці в соцмережі вам надходить від знайомого повідомлення із проханням терміново позичити гроші. Обіцяє швидко повернути. На перший погляд, все виглядає правдоподібно і людину треба виручити.

В чому загроза: зловмисник може  використовувати фейковий профіль або незаконно отримати доступ до сторінки вашого знайомого - зламати її.

Що робити: перевіряйте інформацію, не поспішайте перераховувати кошти, зателефонуйте тому, хто просить про допомогу і перепитайте (краще скористатись відеодзвінком)

Пам'ятайте: якщо ви переходите по невідомих посиланнях, зловмисники можуть отримати доступ до вашої сторінки і з вашого профіля надіслати "запит на грошову допомогу" всім вашим контактам.

Дотримуйтесь порад з кібергігієни. Критичне мислення та холодний розум - ваші найкращі друзі.