Рада Європи оголошує конкурс для дітей та молоді #HeritageMakers

Дата: 14.09.2023 09:38

У рамках програми «Дні європейської спадщини» Рада Європи пропонує дітям та молоді долучитися до конкурсу «European Heritage Makers», який заохочує юне покоління досліджувати, відкривати та зберігати свою національну спадщину.

Конкурс стартував 1 вересня і триватиме до травня наступного року. Переможці зможуть відвідати Страсбург. Цьогоріч 8 країн можуть брати участь в ініціативі «European Heritage Makers», серед них і Україна.

Завдання конкурсу:

• Збирати досвід та історії про те, як діти та молодь розуміють європейський вимір своєї місцевої спадщини – як матеріальної (пам’ятники та будівлі, особливості природного ландшафту), так і нематеріальної (танці, пісні чи місцеві культурні традиції, які практикує громада учасника конкурсу).
  • Виявляти та висвітлювати творчість молоді, яка цікавиться спадщиною.
  • Привернути увагу майбутніх #HeritageMakers і вибудувати тісні контакти з їхніми однолітками з інших частин Європи.

Як взяти участь у конкурсі?

Перший крок:

Організуйте захід із групою молодих людей у вікових категоріях 6-11 та 11-17 років, зосереджуючись на питанні «Якою є ваша європейська спадщина?»

Другий крок:

Презентуйте результати своєї роботи у форматі

-        відео (до 5 хв)

АБО

-        фотографія/малюнок або інше візуальне зображення з описом, що не перевищує 800 слів

Обов’язково врахуйте, що саме діти мають бути авторами роботи, адже це можливість для них висловити своє бачення. Роль наставників полягає лише в тому, щоб направляти молодих європейських #HeritageMakers у процесі дослідження.

Третій крок:

Завантажте заявку вашої групи на спеціальну сторінку Днів європейської спадщини та заповніть форму з деталями про учасників групи.

Коли національний координатор схвалить вашу роботу, вона буде опублікована на сайті Днів європейської спадщини.

Заявки можуть бути заповнені українською та/або англійською і французькою мовами.

Важливі дати:

1 вересня 2023 року – 28 лютого 2024 року – Організація заходів та заповнення аплікаційних заявок на сайті Днів європейської спадщини

До 15 березня 2024 року – Оцінювання робіт на національному рівні, вибір двох національних переможців (по одному у кожній з вікових категорій)

Квітень 2024 року – Оцінювання на європейському рівні

Травень 2024 року – Оголошення переможців та візит до м. Страсбург (Французька Республіка) переможців у віковій групі 11-17 років.

Більше інформації можна знайти у брошурі та на сайті Днів європейської спадщини.

У разі виникнення питань просимо звертатися до національного координатора Днів європейської спадщини в Україні Галини Малініної (gmalinina@ukr.net, тел. (044) 234-04-33).

Джерело: https://mkip.gov.ua/news/9772.html