ЧИ МАЄ ПРАВО ПОТЕРПІЛИЙ НА ВИРОБНИЦТВІ, ЯКИЙ РАЗОМ ІЗ РОДИНОЮ ТИМЧАСОВО ПЕРЕБУВАЄ ЗА КОРДОНОМ, ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ЩОМІСЯЧНОЇ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПОСЛУГИ ДОГЛЯДУ ВДОМА ЧЛЕНОМ ЙОГО СІМ’Ї?

Дата: 02.10.2023 10:00

Так. Під час воєнного стану в Україні та протягом одного місяця після його припинення чи скасування потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, який тимчасово проживає в іншому місці, наприклад, за кордоном, надається соціальна послуга догляду вдома шляхом виплати йому щомісячної грошової компенсації за умови, що:

• згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії та/або медичним висновком про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі, та/або випискою з акта огляду медико-соціальною експертною комісією (довідкою до такого акта огляду), та/або відповідно до індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення) йому визначено потребу в спеціальному медичному догляді та/або постійному сторонньому догляді, та/або побутовому обслуговуванні;
  • заява про надання соціальної послуги догляду вдома членом сім’ї або іншою особою разом із сканованими копіями підтверджуючих документів  надіслана потерпілим до Пенсійного фонду України засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.