Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

У Варшаві підбито підсумки цьогорічної програми стажувань «Добре врядування», яку реалізовує Фонд міжнародної солідарності

Дата: 12.10.2023 16:06
Кількість переглядів: 232

27-29 вересня були насичені обміном добрими практиками та досвідом, які в ході Програми здобули 25 українських посадовців органів місцевого самоврядування.  

Фото без опису

Під час урочистого відкриття  підсумкової конференції Василь Зварич, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Польщі подякував всім, хто зробив свій внесок при реалізації Програми “Добре врядування”: Фонду міжнародної солідарності, Міністерству закордонних справ Республіки Польща, програмі U-LEAD, державам-членам Європейського Союзу, зокрема Німеччині, Польщі, Швеції, Данії, Естонії та Словенії, Асоціації польських міст: “Щиро дякую за те, що підтримуєте найважливіше в Україні – місцеве самоврядування, бо на його плечі покладена місія з підготовки фундаменту для справжнього європейського майбутнього України. Завдання, що стоять перед нашими громадами – є надзвичайно складними, бо дуже важко впроваджувати реформи у умовах конвенційної війни та варварської агресії. Українські ОМС – герої, вони добре розуміють свою місію та відповідальність. Щиро дякую польським муніципалітетам за досвід, яким ви ділитеся з українськими колегами. Також вдячний українським посадовим особам місцевого самоврядування за небайдужість і бажання черпати знання задля втілення їх при відбудові України. Кожен з вас робить величезний внесок в нашу спільну Перемогу.”

Фото без опису

Голова Правління Фонду міжнародної солідарності Рафал Дзєнцьоловський звертаючись до 100 учасників конференції зазначив:  «Ми дуже тішимося, що можемо завдяки U-lead з Європою вже другий рік поспіль можемо продовжувати цю важливу справу – підтримувати українські громади, адже вони займаються речами, які є основою демократії. У всіх демократичних країнах спершу люди вирішують, а потім вже політики йдуть за цими напрямками. Нас вразила реакція органів місцевого самоврядування України на війну – їх стійкість та незламність.  Ми працюємо з українськими громадами в різних проєктах. Є докази того, як українські органи місцевого самоврядування проявили величезну незламність та показали свій громадянський підхід. І це цінність без якої  не можна збудувати незалежну державу і без якої ця держава не може бути справді громадянською та вільною. І в цьому сенсі наша програма покликана підтримувати українські громади сильної вільної незалежної України приязної до Польщі. Хотів би подякувати польським муніципалітетам, за досвід яким ви ділитеся з українськими колегами, маю надію це можна буде реалізувати в Україні.»

Фото без опису

В рамках теми співпраці з Україною було презентовано учасникам конференції нові можливості, якими можуть скористатися українські громади. Зокрема, Агнешка Мазур, програмний директор Польсько-американського фонду свободи розповіла про Програми підтримки та розвитку компетенцій. Про портал форм підтримки біженців окреслила Моніка Міловська, президент Фонду  To.Simple. Про поширення досвіду  польських органів місцевого самоврядування в Україні розповів Мірослав Скорка з Фундації «Лідери змін». Щодо грантів для польсько-німецько-українських молодіжних зустрічей та пропозиції для партнерств місцевого самоврядування презентував  Домінік Мосичук, представник проєкту «Польсько-німецька молодіжна співпраця».

Також успішно пройшли три панельні дискусії. Перша панельна дискусія стосувалася польсько-українського співробітництва в галузі розвитку. Спікерами виступили: Таміла Шутак, Перший секретар Посольства України в Республіці Польща, Гжегож Прагерт – радник, Міністерство фондів розвитку та регіональної політики, Департамент програм допомоги; Марчін Зєневич – заступник директора Офісу Повноважної Урядової Служби; Павел Кост, керівник Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні.

Фото без опису  

Дві інших панелі стосувалися теми польсько-української співпраці за програмою «Добре врядування». Про результати стажування у 2022 році розповіли учасникам конференції Людмила Кудимець (Козятин) та Міхал Сітарек (Серадз); Алла Ревуцька (Торчин) та Адам Сарбіновський (Кробя). Модератором дискусії був Павел Пурський від Фонду міжнародної солідарності. 

Під час панелі слухачів Програми «Добре врядування» 2023 виступили Вікторія Ніколайчук (Гайнувка – Зарічне), Ореста Засадна (Сейни – Оброшине), Марія Печко (Мевгєв – Рожище). Модератором дискусії виступила Аліція Стаховяк  з Асоціації польських міст, яка є партнером проєкту “Добре врядування”. 

За підсумками стажування-2023 підписано три протоколи про наміри побратимства між: Рожищенською міською радою Волинської області та Ужондом гміни Мевгєв  Любельського воєводства; Шульгинською сільською військовою адміністрацією Луганської області  та Ужондом міста і гміни в Дробіні Мазовецького воєводства; Рожнятівською селищною радою Івано-Франківської області  та  Ужондом гміни Ясткув Любельського воєводства. 

Це лише перші результати цьогорічної Програми. Оскільки, впродовж вересня-жовтня 25 українських стажистів переймали досвід в польських муніципалітетах і спільно зі своїми менторами опрацьовували свої проєкти, в найближчій перспективі очікується робота над реалізацією цих проєктів в українських громадах.   

Тож, далі буде… 

Фото без опису

Проєкт Добре врядування співфінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується в рамках програми U-LEAD, багатосторонньої діяльності Європейського Союзу та його держав-членів: Німеччини, Польщі, Швеції, Данії, Естонії та Словенії.  

Джерело: https://solidarityfund.org.ua/novyny/u-varshavi-pidbyto-pidsumky-czogorichnoyi-programy-stazhuvan-dobre-vryaduvannya-yaku-realizovuye-fond-mizhnarodnoyi-solidarnosti/

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь