Як захисникам України потрапити на лікування до закордонних клінік?
Для медичної евакуації медзаклад, в якому захисник/захисниця України перебуває на лікуванні (реабілітації), ініціює та визначає необхідність направлення на лікування за кордон.
Медзаклад також готує пакет документів, зокрема:
- згоду військового або його/її законного представника на лікування за кордоном;
- згоду на обробку та передачу персональних даних медзакладам іноземних держав;
- виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ;
- висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон.
Шаблони вищезазначених документів можна знайти за посиланням: https://moz.gov.ua/dokumenti
Висновок про необхідність евакуації разом із пакетом документів медзаклад надсилає до державного органу зі складу сектору безпеки й оборони, в якому військовий/військова проходить службу. Державний орган, своєю чергою, надсилає на розгляд МОЗ в електронній формі лист-направлення з копіями документів.
Далі МОЗ подає запит до країн ЄС щодо готовності безоплатно надати захиснику України необхідну медичну та реабілітаційну допомогу і листом інформує Командування Медичних сил або відповідний державний орган, що входить до складу сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про погоджений з іноземною стороною перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.
Міністерство охорони здоров’я України за сприяння офіційних структур Єврокомісії транспортує військових до закордонної клініки.
У програмі лікування можуть брати участь не лише військові, але й цивільні українські громадяни. Більш детально ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації для цивільних українців можна за посиланням.
Джерело: МОЗ, https://km-oblrada.gov.ua