Як отримати ліки для профілактики інсультів?

Дата: 02.11.2023 16:06

У програмі “Доступні ліки” виділено окремий великий напрям з препаратів проти серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, зокрема для профілактики інсультів. Напрям охоплює 232 торгові назви препаратів. З яких 177 — з доплатою, 55 — повністю безоплатні для пацієнта.

Зверніться до свого сімейного лікаря — він призначить ліки, які необхідні саме вам та випише рецепт.

Щоби почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:

Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. На час дії воєнного стану можна піти до будь-якого сімейного лікаря або терапевта в закладі, який має договір із НСЗУ.

Декларація не обов’язкова.

Лікар випише рецепт на підставі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).

З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

Термін дії рецепту становить 30 днів із дати виписування.

Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодовує НСЗУ.

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

Через дашборд на сайті НСЗУ “Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом”. У меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації.

За номером контакт-центру НСЗУ 16-77.

Як виглядає рецепт на “Доступні ліки”:

Джерело: https://km-rda.gov.ua/novyny/yak-otrymaty-liky-dlya-profilaktyky-insultiv/