Городоцька міська територіальна громада

Слово має значення!

Дата: 14.11.2023 08:44

Безбар’єрність має широкий спектр і стосується абсолютно всіх галузей. Мова також може бути безбар’єрною. Маркером є вміння коректно говорити про людей з інвалідністю та правильно спілкуватися із ними.

У такій мові відсутні слова та фрази, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Для безбар’єрної мови є просте правило – людина завжди є на першому місці. Тобто, говоримо спочатку про людину, а не про її риси. Варто також уникати маскувальних слів і утриматися від узагальнень.

А як же правильно говорити про інвалідність, порушення, синдроми та розлади? МВС підготувало добірку коректної термінології для безбар‘єрного спілкування.