Городоцька міська територіальна громада

90-ті роковини вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

Дата: 24.11.2023 15:43

Традиційно, щороку кожної четвертої суботи листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій, вчинений тоталітарним сталінським режимом, геноциду Українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років, голодоморів 1921 – 1922, 1946 – 1947 років в Україні. Минає дев’ять десятиліть від злочину геноциду українського народу. То ж 2023 рік є  роком офіційного визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом українців у країнах світу.

1933 рік для України став часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Створювалися для українців умови, несумісні з життям. Насильницьким шляхом вилучали продовольства, здійснювали блокади сіл і цілих районів, забороняли виїжджати за межі України, згортали сільські торгівлі, відбувалися репресії.

Наша історична пам'ять про Голодомор-геноцид фактично стверджує думку про те, що якби тоді в українців була свої держава та армія, геноциду б не сталося.  Нині українські воїни, які зупинили навалу і звільнили від ворога безліч населених пунктів, не лише захищають територіальну цілісність і суверенітет України, але і нашу ідентичність, право бути господарями на своїй землі, шанувати власну мову, історію, культуру, героїв.

Сьогодні, біля Кургану Слави, запалити свічки, які символізують скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів українців, прийшли керуюча справами (секретар) виконавчого комітету міської ради Ольга Бистрицька,  представник громадської організації політичної партії «За конкретні справи» Василь Накутний, голова політичних в’язнів і репресованих Францішка Чернецька, голова організації ветеранів Городоцької міської ради Оксана Харкавлюк.