Як не впасти під час ожеледиці?

Дата: 30.11.2023 08:18

Під час погіршення погодних умов, снігопадів та ожеледиці черги у травмпунктах автоматично збільшуються. Значна частина ушкоджень трапляється через "неправильне" падіння. Щоб зменшити ризик впасти і травмуватися, варто дотримуватися простих та дієвих порад.

Коли йдете - не користуйтеся телефоном. Краще покладіть гаджет до кишені чи сумки. Діставайте телефон лише, якщо потрібно підсвітити собі дорогу. Використання гаджетів під час ходьби знижує вашу пильність: ви можете не помітити небезпеки.

Надайте перевагу зручному взуттю на рельєфній підошві замість високих підборів.

Ходіть обережно та без поспіху: що повільніше ви йдете, то меншим є ризик впасти і травмуватися.

Не тримайте руки в кишенях: вільні руки допомагають краще балансувати у разі падіння.

Намагайтеся не носити важкі сумки – вони порушують баланс тіла і збільшують ризик падіння.

Носіть одяг, який робить вас помітними, коли ви на вулиці. Використовуйте світловідбивні елементи на одязі та сумках.

Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – уникнути травмування.

Будьте уважними, коли переходите дорогу: гальмівний шлях транспортних засобів під час ожеледиці значно довший.

Тримайтеся подалі від будівель, щоби захистити себе від падіння буруль. Якщо погодні умови погіршуються, за можливості, залишайтеся вдома.

Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова, з'явилася нудота чи біль у суглобах − терміново зверніться до лікаря!

Також уникайте переохолодження!

Джерело: Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб