Городоцька міська територіальна громада

Хмельницька область, Хмельницький район

22 березня оголошено Всесвітнім днем водних ресурсів

Дата: 20.03.2024 08:58
Кількість переглядів: 87

Фото без опису

22 березня вся Планета святкує Всесвітній день води, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів.

Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації. Крім того, було запропоновано щороку присвячувати це свято якійсь певній темі. Так, період з 2005 по 2015 роки оголошено десятиліттям ″Вода для життя″. 2017-го року гаслом заходів є ″Безпека води і харчів». Ключовою тематикою цьогорічного відзначення є «Вода для миру». На жаль, під час воєнних дій завдано шкоду всьому: життю і здоров’ю людей, довкіллю, зокрема і водним ресурсам. Останні події призвели до тяжких екологічних наслідків щодо водних ресурсів та управління ними, наявності та якості прісної води для цивільного населення. І тому в цих умовах потрібно діяти всім разом, змінивши спосіб використання та споживання води.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня води:

  • Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою.
  • Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому.
  • Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, суспільні неурядові організації і приватний сектор.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби – на 75%, медузи – на 99%, картопля – на 76%, яблука – на 85%, помідори – на 90% , огірки – на 95%, кавуни – на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.

Якщо людина втрачає 2% води від маси свого тіла, то у неї виникає сильна спрага. Якщо відсоток втраченої води зросте до 10, то у людини починаються галюцинації. При втраті в 12% людина не зможе відновитися без допомоги лікаря. При втраті в 20% людина помирає.

Вода дуже корисна, наприклад, вона допомагає знизити ймовірність серцевого нападу. Під час досліджень вчені з’ясували, що ті люди, які п’ють близько шести склянок води в день, менше схильні до ризику серцевого удару на відміну від тих, хто п’є води всього дві склянки.

ООН передбачає, що 2020 року на Землі буде близько 9-ти мільярдів населення, а ресурси води зменшуються. Є території, такі як Африка, Південна Америка, де обмаль питної води. Тому песимісти кажуть, що наступна війна буде війною за воду.

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. За останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води. Згідно з даними ООН, аж 884 мільйони людей у світі не мають доступу до безпечного джерела води, а 2,5 мільярди потерпають від захворювань, спричинених відсутністю санітарної інфраструктури.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь