21 березня - Міжнародний день людей з синдромом Дауна

Дата: 21.03.2024 11:59

Чому саме 21 березня? Щоб показати, що синдром Дауна пов'язаний з наявністю в клітинах людини 3- ї хромосоми в 21-ї парі. У перекладі на "мову календаря" вийшло 21 число 3-го місяця. Багато хто в цей день підтримує флешмоб "Lots of Socks", що полягає в одяганні різних шкарпеток.

Виникає питання: чому непарні чи просто яскраві шкарпетки? Вони символізують додаткову хромосому та є одним із проявів толерантності до людей з синдромом Дауна, своєрідним прийняттям "відмінності", які дуже необхідні в нашому суспільстві!

"Lots of Socks" це про те, як воно - виділятися серед інших та привертати увагу; це про підтримку та важливість бути частиною суспільства, навіть якщо ти чимось відрізняєшся від решти людей.

Яка мета цього дня? Міжнародний день людей з синдромом Дауна має на меті привернути до них увагу, адже те, що ти відрізняєшся від інших в чомусь, не означає, що ти погана людина і не можеш бути успішним в якійсь зі сфер. Людей із синдромом Дауна ще називають "Сонячними Людьми", адже вони своєю добротою, щирістю, безпосередністю та світлом підкорюють усіх навколо!

Щоб подолати суспільні стереотипи у сприйнятті "Сонячних Людей", потрібно більше про них говорити, показуючи різні сторони їхнього життя.

Джерело: Інклюзивно-ресурсний центр Городоцької міської ради