Профілактика сказу - пероральна імунізація диких тварин

Дата: 06.05.2024 09:55

Профілактика сказу - пероральна імунізація диких тварин

Напружена епізоотична ситуація щодо сказу в Україні та громаді потребує дієвих заходів профілактики і боротьби з цією хворобою. У зв’язку зі стійкою циркуляцією вірусу серед диких тварин, особливе місце в системі заходів боротьби зі сказом займає пероральна імунізація диких тварин.

В травні 2024 року заплановано провести весняну кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.  Під час кампанії будуть застосовуватись спеціальні приманки із антирабічною вакциною для диких м’ясоїдних, яка безпечна для людей та інших тварин.

Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин.

Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною, вона сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.

Звертаємось до мешканців громади, у разі виявлення подібних принад - не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти.

Відділ житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Городоцької міської ради.