Ринок праці Хмельниччини

Дата: 17.07.2024 14:26

Станом на 1 липня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,2 тисяч громадян, в тому числі  217 учасників бойових дій,  855 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Серед безробітних:

- 77,2 % - жінки;

- 40,3 % - мешканці сільської місцевості;

- 25,2 % - молодь віком до 35 років.

У січні-червні 2024 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 15,5 тисяч громадян. В базі даних  налічувалось 11,3 тисяч вакансій. Середній розмір оплати праці становив 11 008 гривень на одну вакансію.

50% вакансій припадають на робітничі професії. Популярними залишаються професії: лікарів, швачок, водіїв автотранспортних засобів, слюсарів-ремонтників, продавців продовольчих товарів, кухарів, інспекторів пенітенціарної системи, бухгалтерів.  Крім того, існує потреба у робітниках найпростіших професій, а саме: підсобні робітники, охоронники, двірники, вантажники тощо.

За 6 місяців 2024 року:

• працевлаштовано 6,1 тисяч громадян;
  • 1,4 тисяч жителів Хмельниччини було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;
  • 743 - проходили професійне навчання;
  • видано 643 ваучера на безкоштовне навчання.

За результатами оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди, з початку року Державний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення щодо надання мікрогрантів 246 мешканцям Хмельниччини, які будуть провадити підприємницьку діяльність та 28 грантів учасникам бойових дій або їх дружинам.

Відділ організаційно-інформаційної роботи Хмельницького обласного центру  зайнятості, телефон: (044)244-94-27, khm-ocz@kmocz.gov.ua.